Daha Fazla Sayıda Tüketiciye Nasıl Ulaşabiliriz?

Daha Fazla sayıda Tüketiciye Nasıl Ulaşabiliriz?

Daha Fazla Sayıda Tüketiciye Nasıl Ulaşabiliriz?

tüketici

Kampanyaları planlarken bir çok detayı atlamadan oluşturmalıyız. Örneğin; ben kampanyaları üretilen bir motor gibi düşünürüm. Üretim tamamlandıktan sonra reklam için start verilir ve verimli bir şekilde çalıştığını görürüm. İşte o zaman çalışan ve ilerleyen kampanyanız olmuş olur. Peki çalışması için hangi verilerin ışığında ilerleriz? Günümüz kampanyaları için mobil cihazlar büyük fırsatlar fakat hangi saat aralığında, hangi hedef kitleye görüneceğinden tutun bir çok detayı mevcut. Bu durum en az kampanyanın hazırlanmasındaki gösterilen özen kadar özenli olması gereken bir konudur. Büyük bir marka olmak ve ürünlerinizin herkes tarafından bilinmesini istiyorsanız işiniz hem kolay hem çok maliyetli olabilir. Çünkü herkesin bilmesini istiyorsanız, her yerde olmayı istiyorsunuzdur. Yavaş ilerleyelim diyorsanız ve doğru potansiyelin peşindeyseniz işiniz biraz daha zor olacaktır. Doğru kimdir tespit etmelisiniz. Doğru nerede ve nasıl yaşar bunları bilmelisiniz. Daha bir çok bilginin analizi gerekmektedir.

Tüm bunların yanı sıra kampanyanız gerçekten fırsat oluyor mu? Bu çok önemli tüketicinin size güvenmesini sağlayacak kilit duruş olacaktır. Günümüzde tüketicilerin %72’si kadarı doğru seçimi yaptığından emin olmak için internet üzerinden araştırma yapıyor. Elbette doğru fiyat en düşük olan değildir. Çünkü bizler ürünlerin yanı sıra birde hizmet satarız en büyük hizmetimiz tüketiciye güven duygusunu verebilmek olmalıdır.

Unutmamak gerekir ki bu kısa mesafe koşusu değil, bir maraton ve maratonun sonunda hızlı koşulur, temponuzu ayarlayarak tetikte ve Fikir Hunisi’nde kalarak devam etmeliyiz. : )