Etkin Olmak İçin Etkinlik

Etkin Olmak İçin Etkinlik…

Etkin Olmak İçin Etkinlik

Etkin Olmak İçin Etkinlik…

Evet, etkinlikler insanların sevdiği aktivitelerdir. Çünkü insanlar etkinliklerin içine dahil oldukları andan itibaren daha çok yaşadığını hisseder ve monoton hayatının içine renk katıldığını iyi bilir. Burada önemli olan rengi kimin ve nasıl kattığıdır. Bir marka olarak insanlara güzel deneyimler yaşatmak büyük etkileşimler sağlar. Yaptığınız incelikler ve jestler asla unutulmayacaktır. Ayrıca etkinlik tarihinden önce etkinliği iyi duyurabilmek insanları bu etkinliğe katılmaya ikna etmeniz gerekmektedir. İkna durumu etkinliğin başlangıcından sonuna kadar devam edebilmeli ve tutarlı olmalıdır.

Fakat bir konu daha var ki bence bu konu etkinlik kadar önemli, etkinlikte yaşanan keyifli anların aktif biçimde paylaşılması. Etkinlik sırasında ve sonrasında bunu günümüzün önemli reklam araçlarından olan sosyal medyayı aktif kullanarak paylaşacağınız özenli görsel içerikler, videolar, fotoğraflar için etkileşimler alabilmek marka ve etkinlik açısından büyük fayda sağlayacaktır.

Etkinliğe gelen sayısı 1000 kişi iken etkileşimde bulunduğunuz veya sempatilerini kazandığınız on binler ya da milyonları bulabilir. Bu durumun tamamı sizin konuya nasıl baktığınız ile ilgilidir. Unutmayalım ki yemek videolarında oluşan yemeği bir kişi yiyor ama milyonların ilgisini çekebiliyor. Yapacağınız her etkinlik için iyi organize edilmiş olması ve etkinliğinizi etkin bir şekilde duyurmak daha büyük etkileşimlerin yolunu açacaktır. Yani etkinliğinizin önceden planlanmış, iyi organize edilmiş ve etkinlik sonrası sosyal medyadan duyurulmuş olması son derece önemlidir. Bununla birlikte doğabilecek en ufak sıkıntının bile etkinliğinize katılanlara hissettirmeden çözebilmek önemli konulardan olacaktır.